Örnek toplu iş sözleşmesi: İşçilere 1 Mayıs tatil resimTMMOB'a bağlı EMO'da Tez-Koop İş'in yaptığı toplu iş sözleşmesiyle 1 Mayıs, tatil kabul edildi. İşçilerin çalıştığı bir gün olan 1 Mayıs için bu gelişme olumlu bir adım sayılırken 1 Mayıs'ın alelade bir gün değil, mücadele günü olmasından yola çıkılarak, tatilden ibaret kalmaması gerektiği üzerinde duruluyor.
logo
‘Çöpçü şirket köyümüzü terk et’
resimKöylerinin yakınına çöplük yapılmasını protesto eden Kabazlı köylüleri ve onlara destek veren Yurtsever Cephe mensupları Salihli’de eylem yaptı.
logo
Zebari’den Arap etkisine itiraz
resimIrak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Arap ülkeleri başta olmak üzere çeşitli ülkelere Irak’ta daha çok rol tanınması çabalarına karşı net tepki gösterdi. Tepki, özellikle Iraklı Şii ve Kürt partileri tarafından paylaşılıyor.
logo
Önce Manta, sonra bütün yabancı üsler
resimDün başlayan Yabancı Üslerin Kapatılması için Uluslararası Konferans’ta, Ekvador Savunma Bakanı “Bir ülkenin egemen olması için, bütün topraklarını kontrol edebiliyor olması gerekir” dedi. Kadınlar, 8 Mart’ta üsse yürüyorlar.
 
logo
Tahran Ankara’dan açıklama bekliyor
resimİran, Türkiye’de bulunduğu sırada kaybolan eski İran Savunma Bakanı Yardımcısı Ali Rıza Azkari hakkında açıklama talep etti. Azkari’nin kaçırıldığı düşünülüyor.
logo
ABD gözetiminde Mahmur toplantısı
resimAnkara’nın “PKK tarafından kullanıldığı” gerekçesiyle kapatılmasını istediği Mahmur Kampı’nın geleceğini belirlemek için Birleşmiş Milletler, Türkiye ve Irak Cenevre’de toplandı. ABD de görüşmelere gözlemci olarak katılıyor.
soL'da Yazanlar
‘Piyasalar’ kimin için ne ister?
Ahmet Alpay Dikmen
Barzani’ye fatiha
Aydemir Güler
'Demek ki göçtü usta, kaldı yürek sızısı'
Orhan Aydın
Solculuğun eski-miş halini sorgulamanın zamanı gelmedi mi?
Özgür Müftüoğlu
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular