Küba’nın tarihi zaferi BM İnsan Hakları Konseyi Küba’nın insan hakları ihlalleri yapmadığına ve ada üzerinde yapılan incelemelerin durdurulmasına karar verdi. Küba bu kararı tarihi bir zafer olarak nitelendirdi. resim
resimDünyaya örnek bir ülke
BM Müşteşarı, Küba’yı sürdürülebilir kalkınma konusunda dünyaya örnek olması gereken ülke olarak nitelendirdi. Eğitim, sağlık ve barınma konusundaki deneyimlerinin paylaşılmasını tavsiye etti.
logo
Salihli’de CHP’li başkan terörü
resimSalihli Belediyesinde greve çıkan işçilere polis müdahale etti. 29 işçi gözaltına alınırken, çok sayıda işçi yaralandı. CHP’li belediye başkanı, seçimlerden önce hem kendisinin hem de partisinin emek düşmanı yüzünü bir kez daha ortaya koymuş oldu.
logo
Hamas: İsrail sınırının koruyucusu olamayız
resim"İsrail ile ateşkese açık olduğunu" açıklayan Hamas, İsrail'in saldırılarını sürdükçe Gazze'den İsrail'e yapılan roket saldırılarının devam edeceğini belirtti. Ayrıca Hamas'ın önceliğinin çatışmaların ardından Gazze'nin yeniden inşası olduğu ifade edildi.
logo
Muhalif kanal yayını sürdürecek
resimVenezuela’da yayın hakkı yenilenmeyen RCTV, Venezuelalılarla her şekilde iletişime geçmeye devam edeceğini ifade ederek Meksika’dan yayın yapabileceğini açıkladı.
 
logo
CHP'nin ‘Pusula’sı savaşı gösteriyor
resimCHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin "CHP Pusula '07" adlı seçim bildirgesini açıkladı. Kuzey Irak'a operasyon ve NATO müdahalesi talepleri de dahil olmak üzere "terörle mücadele" ve "güvenlik" kavramları bildirgenin temelini oluştururken, ekonomide "mali istikrar" vurgusu öne çıkıyor.
logo
AB ‘sorunsuz’ Anayasa istiyor
resimBugün başlayan AB zirvesinde referandum gerektirmeyen yeni bir Anayasa’nın olanakları ve içeriği tartışılacak. Zirveye Almanya’nın taleplerinin damga vurması bekleniyor. Zirvede Birlik'in karar alma prosedürleriyle ilgili de tartışma yaşanması bekleniyor.
soL'da Yazanlar
Yıpratmak isteyenler...
Aydemir Güler
Filistin bölünmeyi hak etmiyor
Gamze Erbil
Gözün aydın Turgutlu! 15 milyon ton kükürt geliyor
Tahir Öngür
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular