logo
Hükümetin AB yolculuğu devam ediyormuş
resimBaşbakan Erdoğan, Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları Konsey Toplantısı'nın sonuç bildirgesinde Türkiye ile ilgili "katılım müzakereleri" ve "tam üyelik" ifadelerinin çıkarılmasını önemsemediğini belirterek, "AB ile ilişki sürecinde endişe taşımıyorum. Biz bu noktada kararlıyız. Yolumuza aynen devam ediyoruz" dedi.
logo
Çevre Bakanı'na Çal Dağı protestosu
resimBakan Eroğlu Manisa Çal Dağı'nda madencilik faaliyetleri için yeni hükümetin kurulmasını bekleyen Sardes Madencilik'i ziyaret etti. Madenin kapatılmasını isteyen yöre halkı ise bakanın gerekli izni vermek için geldiğini belirterek eylem yaptı.
logo
Blackwater'ın gözü Latin Amerika'da
resimSavaş bölgelerinde görevlendirilmek üzere paralı asker arayışına giren özel güvenlik şirketleri, Latin Amerika ülkelerine gözlerini dikti. Irak'ta sivillerin ölümüne yol açan Blackwater olayının ardından tartışma yaratan bu şirketlerin faaliyetleri, Latin Amerika ülkelerinde tepki yaratıyor.
 
logo
Direniş için intifada çağrısı
resimGazze Şeridi'ni kontrol altında tutan Hamas ve Batı Şeria'da hüküm süren El Fetih, siyasi parçalanmışlığın giderilmesi için birbirlerine çağrıda bulunurken, Hamas 20'nci yıl kutlamaları için verdiği mesajda "Zafere kadar ne kadar intifada gerekiyorsa yaparız" dedi.
logo
JMKDD: Sağlık Bakanı özür dilemelidir
resim"José Marti" Küba Dostluk Derneği tarafından yapılan açıklamada, Küba'daki sağlık sistemi hakkında "sözde sağlık hizmeti verildiğini" ileri sürüp Kübalı doktorların yumurta, kalem gibi "hediyeler" aldıklarını iddia eden Sağlık Bakanı Recep Akdağ kınanarak utanç verici ithamlarından dolayı özür dilemesi istendi.
soL'da Yazanlar
Patolojik vakalar
Burak Gürbüz
Kamu işletmeleri üzerine
Korkut Boratav
‘Muhafızlar’ neyi koruyorlar?
Mesut Odman
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular