Kader Şahin serbest bırakıldı resimBir yılı aşkın süredir tutuklu bulunan Türkiye Komünist Partisi üyesi Kader Şahin bugün yapılan duruşmada serbest bırakıldı. Jandarmanın iddiaları ve delillerini yetersiz bulan mahkeme, Şahin'le birlikte tutuklu olarak yargılananların tümünün tahliyesine karar verdi.
logo
Edebiyatçılar Çankaya Sofrası'nda
resimAbdullah Gül Çankaya'da düzenlediği yemekte edebiyatçılarla üniversitelerde türbanın serbest bırakılması ve 301. maddeyi görüşerek AKP açılımlarına destek topladı. Yemeğe Adalet Ağaoğlu, Doğan Hızlan, Selim İleri, Elif Şafak, Hilmi Yavuz ve Rasim Özdenören katıldı.
logo
Van Belediyesi'ne yargıdan destek
resimÖdenmeyen işçi maaşları ve rekor borç batağı ile gündeme gelen ve Vanlıların tepkisini giderek üstünde toplayan Van Belediyesi'ne yargı mensuplarından destek geldi. Van Ağır Ceza Mahkemesi Başkanları Belediye Başkanı Burhan Yenigün'ü makamında ziyaret ettiler.
logo
Şili'de darbeciler hâlâ iktidarda
resimŞili'de ordunun en üst kademesinde yer alan beş generalin diktatör Augusto Pinochet döneminde görev aldıkları suçlamasıyla başlayan dava, Michelle Bachelet hükümetini zora soktu. Basına göre, ordu ve İçişleri Bakanlığı'nın yüzde 30'u Pinochet döneminde rol alan isimlerden oluşuyor.
 
logo
İngiltere'nin gizli Taliban planı
resimİngiltere'nin Taliban militanlarını eğitmek üzere gizli bir çalışma başlattığı iddiaları Londra'yla Afganistan'daki kukla yönetimin arasını bozdu. Planın ayrıntıları basına sızarken, AB'nin de işin içinde olduğu öğrenildi.
logo
Telekom işçilerine sabotaj cezası
resim45 gün grev yapan Türk Telekom işçilerine yönelik işverenin yaptırımları sürüyor. Gaziantep Başsavcılığı tarafından işçiler kablolara sabotaj yaptıkları gerekçesi ile suçlanıyor. Greve desteği kırmak için sabotaj iddiaları kullanılmış ve işçiler haksız yere suçlanmıştı.
soL'da Yazanlar
Yarım iş, artık tutmaz
Aydemir Güler
Gölgede kalan...
Orhan Aydın
Sermayenin türban oyunu
Özgür Müftüoğlu
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular