Nasıl verildiyse öyle geri alınmalı Seydişehir Eti Alüminyum'un özelleştirilmesi sürecinin başından itibaren takipçiliğini yapan Metalurji Mühendisleri Odası Başkanı Cemalettin Küçük ile, özelleştirmenin iptali hakkında görüştük. resim
resimMehmet Cengiz: Tayyip'le parlayan yıldız
Karadeniz otoyolu, doğalgaz dağıtımı, mobil santral projeleri ve Seydişehir Alüminyum...
logo
Yeni başkana mini Yargıtay
resimHükümet, yeni tasarının Yargıtay'ın daha etkin hale getirilmesini amaçladığını iddia etse de bunun da devletteki yeniden yapılanma sürecinin bir parçası olduğu belirtiliyor. AB'nin kurulmasını şart koştuğu bölgesel mahkemelerle birlikte Yargıtay'ın ağırlığı azalacak.
logo
İzmir 31 Mart'ta satışa çıkarılıyor
resim2015 yılında İzmir’de yapılması planlanan EXPO fuarının son hazırlıkları yapılıyor. Aday iki kentten birinin seçileceği 31 Mart’tan önce projelere boğulan İzmir, başta ticaret ve sanayi odaları olmak üzere rant peşinde koşanların dikkatini çekiyor. Emekçi mahallelerine yönelen talan da sürüyor.
logo
Meksika'da NAFTA'ya karşı yürüyüş
resimMeksika'da Ocak ayında ABD ile imzalanan serbest ticaret anlaşmasının yankıları çiftçiler ve diğer sektörler arasında yankı bulmaya devam ediyor. Daha imzalanmadan önce tarım sektöründe neden olduğu iflaslar ve göçler nedeniyle çiftçilerin öfkesine neden olan NAFTA sektörde kesin olarak istenmiyor.
 
logo
Exxon Venezuela'ya savaş açtı
resimExxonMobil, Venezuela'nın zengin rezervlere sahip Orinoco bölgesinde kamulaştırmadan sonra uğradığı zararların karşılanmadığı gerekçesiyle Venezuela'nın kamuya ait PDVSA petrol şirketinin uluslararası varlıklarının bir kısmına ipotek koydurdu.
logo
Tersanelerdeki iş kazaları bakanlıkta
resimResmi verilere göre son 7 ayda onlarca işçinin ölümüne neden olan iş kazaları nedeniyle Çalışma Bakanlığı tersanelere yönelik denetimlerini artırdığını açıkladı. Bakanlık bu kapsamda, tersanelerde örgütlü bulunan sendikalar ve işveren temsilcilerini bir araya getirdi. İş kazalarının nedeni tartışılıyor.
soL'da Yazanlar
Emperyalizm ve aydınlanma
Metin Çulhaoğlu
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular