Öğrenciler Beyazıt'tan Dolmabahçe'ye yürüyecek Yurtsever Cepheli Öğrenciler Denizlerin idamlarının yıldönümünde bugün Beyazıt'tan Dolmabahçe'ye Bağımsızlık Yürüyüşü düzenleyecek. Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan Ankara ve İzmir'de de eylemlerle anılacak. resim
resimBaşları emekçiler için dikti
Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını televizyon dizileri aracılığıyla yeniden şekillendirme gayretleri neye, niye boyun eğmediklerinin üzerini örtmeye yetmez.
Bağımsızlık Yürüyüşü’nden ilk görüntüler
Yurtsever Cepheli Öğrenciler’in gerçekleştirdiği Bağımsızlık Yürüyüşü tamamlandı.
logo
Lagendijk küstahlaştıkça CHP AB'ye sarıldı
resimLagendijk AKP partizanlığını açıkça ortaya koyarken CHP'ye yönelttiği eleştiriler karşısında CHP, AB projesine sahip çıkarak yediği azardan ders çıkarmaya çalıştı. AB'ye verdikleri desteği övünerek anlatan CHP yönetimi uyum yasalarındaki performansının karşılığını istedi.
logo
‘Borsacı’ Karaşahin Çorlu Emniyet Müdürü
resimGeçtiğimiz hafta Pazartesi günü, Çorlu Emniyet Müdürü Muhittin Sert, beklenmedik bir kararla Tekirdağ Valiliği hizmetine alındı. Yerine Fethullah Gülen tarikatıyla bağlantlı olduğu belirtilen Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürü, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Şevket Karaşahin atandı.
logo
'Ayrılıkçı referandum geçersiz'
resimBolivya Dışişleri Bakanı David Choquehuanca, önceki gün ülkenin en zengin eyaleti Santa Cruz'da yapılan referandumun anayasaya aykırı olduğunu, bu nedenle de geçersiz sayılacağını belirtti. Bakan seçmenlerin yüzde 85'inin özerklikten yana oy kullandığı haberini de yalanladı.
 
logo
‘ABD'nin ayrılıkçı planlarına karşı birlik'
resimBolivya'nın Santa Cruz eyaletindeki zenginlerin ülkeyi bölmek amacıyla düzenledikeleri referanduma değinen Venezuela lideri Chavez, ABD'nin kendi ülkesinde de benzer bir planı deneyeceğini söyledi. Chavez buna karşı Kasım'daki yerel seçimler öncesinde devrimi destekleyen herkesi birleşmeye çağırdı.
logo
1 Mayıs saldırılarına kırmızı kartlı protesto
resim1 Mayıs'ta yaşanan fiili sıkıyönetim ve polisin saldırılarına karşı Başbakan, Vali ve bakanlar hakkında suç duyuruları devam ediyor. TKP İstanbul İl Başkanı Hüseyin Karabulut ve sanatçı İlkay Akkaya TKP üyeleri ve Yurtsever Cepheliler adına dün suç duyurusunda bulundu.
soL'da Yazanlar
Demokrasinin genişi
Aydemir Güler
Pis kokular...
Orhan Aydın
İşte AKP, işte AB, işte demokrasi!..
Özgür Müftüoğlu
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular