Ertuğrul'a imzalı karşılama Turizmi Teşvik Kanunu adı altında ormanları sermayenin yağmasına açan AKP hükümeti, tarih ve doğanın katledilmesini eylemlerle protesto eden Bodrumlu yurtseverlere karşı Ertuğrul Günay’ı Bodrum’a gezmeye gönderdi. resim
resimArtık 'orman kanunları' geçerli
Bütün ormanlık alanlarda turizm amaçlı tesis kurulmasına olanak sağlayan "Turizm Teşvik Kanunu"ndaki değişiklik Gül tarafından onaylandı. Kanuna göre parasını bastıran herkes istediği ormanlık alanı yok edip, yerine turizm amaçlı tesis kurabilecek.
logo
Ahmet Türk: AK Parti farklı
resimABD-Türkiye-Kuzey Irak ekseninde DTP'ye yer bulmaya çalışan DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, doğrudan AKP'ye seslendi. "AKP diğer statükocu partilerden farklı" diyen Türk'e, sağcı Kürt partilerinden de destek geldi.
logo
Aksaray'da laf çok, çare yok
resimAksaray'daki toplu ishal, kusma ve karın ağrısı şikâyetleri ile hastanelere başvuranların sayısı binleri aşmışken, yöneticiler ciddiyetsizlik rekorları kırıyor. Tatilini "yarıda kesip" kente dönen Aksaray Valisi "şimdilik yapacak bir şey yok" derken, Belediye Başkanı da salgının gripten kaynaklandığını öne sürdü.
logo
Venezuela Uribe'yi savaş istemekle suçluyor
resimKolombiya'nın Venezuela-FARC bağlantılarını ortaya atarak tırmandırdığı uluslararası gerginlik iki ülke arasında savaşa neden olabilir. İki ülke arasındaki gerilim, Kolombiya Ordusu'nun Ekvador topraklarını bombalayarak FARC lideri Raul Reyes'in de aralarında buluduğu gerillaları öldürmesiyle başlamıştı.
 
logo
İrlanda halkı AB'ye felaket yaşatabilir
resimYeni AB anayasasını halkoyuna sunacak tek ülke olan İrlanda'da referandum günü yaklaşırken AB'nin ve İrlanda hükümetinin gergin bekleyişi sürüyor. Referandumdan "hayır" oyu çıkmasının, bu güne kadarki anayasa girişimlerinde başarılı olamayan AB için felaket anlamına geleceği belirtiliyor.
logo
Tuzla'da patlama: İhmal ve şaibe bir arada
resimTuzla Organize Deri Sanayi Bölgesi'nde bulunan ASC Sabun Fabrikası'nda meydana gelen patlamada bir işçi hayatını kaybetti. Haciz nedeniyle kapalı olduğu iddia edilen fabrikanın, yeniden açılmak üzere bakımı sırasında meydana gelen ihmal, "izinsiz kullanım" iddiasıyla örtbas edilmeye çalışılıyor.
soL'da Yazanlar
İletişim sorunu
Metin Çulhaoğlu
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular