İki sabıkalı tersanede iki ölüm daha resimSelah Tersanesi'deki büyük patlama sonucunda İzzet Gider hayatını kaybedeli henüz bir hafta geçmeden dün Deniz Kaşıkeman adlı işçi üzerine sac düşerek öldü. Bir başka sabıkalı tersane olan Desan Tersanesi'nde ise sadece birkaç ay önce, 17 Şubat'ta Mikail Kavak hayatını kaybetmişti. Desan dün de kaynak yapan Murat Çalışkan'a mezar oldu.
logo
Sağlar'a küfür gibi yanıt
resimBaşbakanlık ve Genelkurmay, Başbakan Erdoğan'ın Dolmabahçe görüşmesi olarak bilinen görüşmede Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'a şantaj yaptığını iddia eden Birgün gazetesi yazarı Fikri Sağlar'a ağır ithamlarla dolu yanıtlar verdiler.
logo
Tekirdağ'da ‘ani atamalar' sürüyor
resimGazetemizde 6 Mayıs tarihinde çıkan Çorlu Emniyet Müdürü ataması ile ilgili haberi "internet ortamında yayın yapan haber sitelerinde" ibaresini kullandığı bir açıklama ile "yalanlayan" Tekirdağ Valiliği'nin "sürpriz" atamaları devam ediyor.
logo
Morales: Sorun kapitalizmin kendisi
resimPeru'nun başkenti Lima'da 5'inci Latin Amerika-Karayipler-Avrupa Birliği Zirvesi'ne paralel olarak düzenlenen Sosyal Zirve'nin kapanış toplantısında konuşan Bolivya'nın sosyalist lideri Evo Morales, neoliberalizme ve kapitalizme karşı set çekmek gerektiğini söyledi.
 
logo
ABD Türkiye'den 'diplomasi' hizmeti bekliyor
resimHizbullah'ın Lübnan'da geçen hafta ABD işbirlikçisi hükümete karşı kazandığı zaferin ardından paniğe kapılan ABD, Hizbullah'ı yalnızlaştırmak için İsrail-Suriye arasında anlaşma sağlanmasını istedi. ABD'nin imdadına Türkiye yetişti.
logo
Üniversitelerde saldırılar sürüyor
resimÜniversitelerde gerici ve faşist saldırılara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Ülkücü olduğu belirtilen gruplar, önceki gün Sakarya'da ve dün de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde ilerici öğrencilere demir sopalarla saldırdı.
soL'da Yazanlar
Borç, borcun sürekliliği ile gelir dağılımı arasındaki ilişkiler
Burak Gürbüz
Bir çevrimin kısa bilançosu: 1998-2007
Korkut Boratav
Yararsız haritalar
Mesut Odman
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular