www.soL.org.tr
Arınç: Eski ülkücüler kardeşimdir
21 Haziran 2007, Perşembe

Asker cenazelerinde hedef tahtası olan TBMM Başkanı Arınç, kendisini protesto edenlere yanıt verirken, 12 Eylül öncesinin faşist katillerine sahip çıktığını söyledi.

resim

HABER MERKEZİ AKP'nin Manisa milletvekili adayları tanıtım toplantısında konuşan TBMM Başkanı Bülent Arınç, asker cenazelerinde kendine yönelik protestolardan yola çıkarak ilginç açıklamalarda bulundu.

Manisa'da birinci sıradan AKP milletvekili adayı olan Arınç, toplantıda 1980 öncesinde ülkü ocaklarında olanlara "Hepiniz kardeşimsiniz" diye seslenirken, "bugün onların yerine gelenlere ise sadece acıdığını" söyledi.

12 Eylül'den sonra 41 ülkücünün avukatlığını yaptığını belirten Arınç, bunların hepsinin vatanını seven insanlar olduğunu söyledi. 80 öncesinde devrimci, yurtsever birçok insanın katlinden sorumlu ülkücülere "kardeşlerim" diye hitap eden Arınç, "Ben o kardeşlerime olan haklarımın tamamını helal ediyorum. Hepsi evime gelmişlerdir, hepsi beni hayatım boyunca desteklemişlerdir. Hepsi bizim yaptığımız her hayırlı işe destek olmuşlardır. Ama, ben bugün yaşça biraz küçük olanları tanımakta zorluk çekiyorum. Sadece onlar değil, kendilerine ‘ulusalcı' ismini vermiş bir elin parmaklarını geçmeyecek birkaç tane insan, bütün bunlara katılmış olabilir. Türkiye 70 milyon, siz 70 kişisiniz, acıyorum sizlere" şeklinde konuştu.

yazici   mail