www.soL.org.tr
‘Kişiye özel uygulama yapmadık’
6 Mayıs 2008, Salı

Dikili İlçesi Belediye Başkanı SHP’li Osman Özgüven, hakkında açılan “görevi kötüye kullanmak” davası ile ilgili “Kişiye özel, birilerine menfaat sağlamaya yönelik uygulama yapmamız söz konusu değil” şeklinde konuştu.

resimsoL (İzmir) İzmir’in Dikili İlçesi Belediye Başkanı SHP’li Osman Özgüven, hakkında açılan “görevi kötüye kullanmak” davası ile ilgili dün bir açıklama yaptı.

Osman Özgüven ilçede 10 tona kadar ücretsiz su kullanılması, belediye çalışanlarına indirim yapılması ve bazı yıllarda su borçlarının düzenli tahsil edilmemesi nedeniyle “görevi kötüye kullandığı” iddiasıyla açılan davayla ilgili dün konuştu. Özgüven yaptığı açıklamada “Kişiye özel, birilerine menfaat sağlamaya yönelik uygulama yapmamız söz konusu değil” dedi.

Özgüven açılan dava ile ilgili “10 tona kadar suyu ücretsiz yaparak, su tasarrufunu teşvik etmeyi istedik. Ayrıca okullara da ücretsiz su veriyoruz. Yargılanmamıza neden olan yasaların değişmesi gerektiğini düşünüyorum” şeklinde açıklama yaptı.

Özgüven’in de aralarında bulunduğu 21 kişi hakkında “görevi kötüye kullandıkları” iddiasıyla açılan davanın iddianamesini hazırlayan Dikili Cumhuriyet Başsavcısı, “2001–2005 yılları arasında su borçlarının düzenli tahsil edilmediği, 10 tona kadar su kullananlardan ücret alınmadığı ve belediye çalışanlarına su ücretinde yüzde 50 indirim uygulandığı iddiasıyla yargılanacaklarını” belirtti. Açılan davanın ilk duruşması 3 Haziran yapılacak.

yazici   mail