www.soL.org.tr
Halk 1 Mayıs'ın hesabını soracak
6 Mayıs 2008, Salı

Yurtsever Cephe Kocaeli Örgütü’nce yapılan açıklamada, hükümetin, 1 Mayıs’ta emekçilere reva gördüklerinin hesabını halkın soracağı dile getirildi.

resim

soL (Kocaeli) Yurtsever Cephe Sözcüsü Bedriye Yıldızeli, AKP’nin işçi ve emekçilere uyguladığı şiddetin hesabının sorulacağını belirterek, “Bu şiddetin hesabını halk soracaktır. 1 Mayıs’taki şiddet gösterisi, bütünüyle AKP’nin sınıfsal karakterini gösterdi. 1 Mayıs Taksim demek, işçi sınıfının görkemli bir güç olarak ülkeye ağırlığını koyduğu günlerin hatırlanması demektir. 1 Mayıs Taksim demek, yüz binlerce işçinin bir araya gelmesi demektir. 1 Mayıs Taksim demek, işçilerin gücüne ve kararlılığına kastetmiş olanların hatırlanması demektir” diye konuştu.

Baltayı taşa vurdular
Yıldızeli, AKP’nin ‘‘halk düşmanı patron partisi’” olduğunu da öne sürerek, şunları kaydetti: “Emekçileri sürüleştirmek için 1 Mayıs ile ilgili yalanlar söylendi. Birinci yalan ‘provokatör masalı’dır. AKP düzeni, emekçileri çalışırken öldüren, emekçilerin tepelerinde sallanan işsizlik kılıcı altında, yoksulluk ve açlığa mahkum oldukları, emekçilerin aşağılanma düzenidir. AKP işçiye saldırarak hükümet olmayı hak etmediğini göstermiştir. AKP’nin emekçilere vahşice düzenlediği saldırılar, halkımızın gerici, işbirlikçi ve emek düşmanı partiye hesap sormama olasılığını ortadan kaldırmıştır. AKP bu kez baltayı taşa vurdu.”

yazici   mail