www.soL.org.tr
5 bin 402 maden sahası satılıyor
6 Mart 2007, Salı

İşçi güvenliğinin hiçe sayıldığı, çoğu kanunsuz maden işletmelerinde kazalarının ardı arkası kesilmemesine rağmen hükümet beş binden fazla maden sahasını daha ihaleye açmaya hazırlanıyor.

HABER MERKEZİ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü, hukuki durumları sona eren 5 bin 402 adet maden sahasını, 14 Mart 2007 tarihinde ilan ederek ihale edilmek üzere aramalara açacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin duyurusu, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Duyuruya göre 5177 sayılı Kanununla değişiklik yapılan 3213 sayılı Maden Kanunu'nun ilgili hükümlerince hukuki durumları sona eren, toplam 5 bin 402 adet maden sahası, aynı kanunun ilgili maddesine göre 14 Mart 2007 tarihinde ilan edilerek ihale edilmek üzere aramalara açılacak. İlan süresi içinde hiç başvuru yapılmayan sahalar, ihale gününü takip eden ilk iş gününde aramalara açık hale getirilecek.

Bir sahaya bir ya da birden fazla müracaat yapılmış ise ihalesi ilan edilen tarih ve saatte yapılarak sonuçlandırılacak. İhaleler, Maden İşleri Genel Müdürlüğü konferans salonunda ilan edilen tarih ve saatte gerçekleştirilecek.

yazici   mail