www.soL.org.tr
Fidel'den Çin'e mesaj
31 Mayıs 2008, Cumartesi

Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro Çinli depremzedelere bir mektup yollayarak Küba'nın tıbbi desteğine güvenebileceklerini bildiridi.

resim

Çengdu, Çin, 31 Mayıs (Prensa Latina) Küba lideri Fidel Castro, Çin'in Çengdu Siçuan eyaletindeki 1 No'lu Halk Hastanesi'ne Çin'in bu zor zamanda adanın tıbbi desteğine güvenebileceği mesajını yolladı.

Sağlık ekibinin yöneticisi Jose Rodriguez, hastane yöneticisi Li Yan Feng ile hafta içi yaptığı görüşmede Li Yan'a Castro'nun mesajını iletti.

Küba Devrimi lideri Castro hastane yönetimine ayrıca, Küba'nın deneyimli tıbbi ekiplere sahip olduğunu, hükümetin uygun görmesi halinde Çengdu bölgesindeki Çinli kardeşlerini desteklemeye istekli olduğunu belirtti.

Doktor Li Yan, Çin'e 23 Mayıs'ta gelen tıbbi ve acil sağlık ekiplerinin yöneticisi Doktor Rodriguez'e, Kübalı ekibin desteklerine tesekkurlerini iletti.

Kübalı ekiplerin çalıştıkları hastane 90 milyon nüfuslu Siçuan eyaletinin en büyük hastanelerinden ve Çin'in en iyi 30 sağlık merkezinden biri olarak biliniyor.

Rodriguez ayrıca Çin halkının ihtiyaçlarının karşılanması konusunda her zaman destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

Li Yan Feng Küba ve Kübalı liderler tarafından bu zor zamanda Çin'e verilen desteğe minnettar olduklarını ve Fidel Castro'nun mesajını Çin yönetimine aktaracağını belirtti.

yazici   mail