www.soL.org.tr
Milli görüş Çankaya’da
22 Eylül 2007, Cumartesi

Yeni dönem Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün makamında kendisinin de önceden içinde bulunduğu Milli Türk Talebe Birliği’nin devamı olarak bilinen Milli Türk Talebe Birliği Vakfı yöneticilerini kabul etti.

resimHABER MERKEZİ Çankaya’da bir ilk olarak nitelenen kabule, vakıf yöneticilerinin oluşturduğu bir heyet katıldı. Görüşmeye vakfın başkanı eski RP milletvekili ve eski Kültür Bakanı olan İsmail Kahraman da katıldı. Gül eski parti arkadaşı olan Kahraman’ı vakıf başkanı sıfatıyla makamında kabul etti.

Vakfın bugün üstlendiği amaç, zamanın islamcı kadrolarını bir araya getirmek iken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de eski MTTB üyelerinden olduğu biliniyor. Özellikle 1965 yılından itibaren Genel Başkanlığı Rasim Cinisli’nin ele geçirmesiyle birlikte sağcılaşan Birlik, Burhanettin Kayhan’ın başkan olmasıyla birlikte İslamcı Gençlik hareketi olarak bilinmektedir.

Kültür Bakanlığı döneminden de bilinen vakıf Başkanı Kahraman gericiliği ile bilinirken, Abdullah Gül’ün de hem eski parti arkadaşı hem de dostu olarak biliniyor.
yazici   mail