logo
Ruhi Su dostları tarafından anılıyor
resimRuhi Su ve eşi Sıdıka Su için anma töreni bugün saat 12.00'de Zincirlikuyu mezarlığında yapılacak. Ruhi Su Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen törende sanatçı, Dostlar Korosu'nun söyleyeceği türkülerle ve konuşmalarla anılacak.
logo
'ABD İran'la danışıklı dövüş içinde'
resimIrak’ta direnişin öncü gücü Baas Partisi’nden yapılan açıklamada son günlerde ABD-İran ilişkilerinin giderek gerilmesinin gerçek nedeninin ABD’nin Irak’taki yenilgisini örtbas etme çabasıyla ilgili olduğu belirtildi.
logo
Kübalı gençler Che’yi anıyor
resimChe’nin ölüm yıldönümü Küba başta olmak üzere dünyanın çeşitli öğrenci örgütleri tarafından çeşitli etkinliklerle anılacak. Küba'daki etkinlikler Che'nin 80'inci doğum günü olan 14 Haziran 2008'e kadar sürecek.
 
logo
Oruç tutmayanlar fişleniyor
resimEnerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, çıkarılacak öğle yemeği miktarını belirleme gerekçesiyle oruç tutmayanların isimlerinin bildirilmesi talimatını verdi. Uygulama tepki toplarken yetkililer sorumluluk üstlenmediler.
logo
2,2 milyon Iraklı göç etmek zorunda kaldı
resimIrak’ta işgal 1 milyona yakın kişinin ölümüne neden olurken 2,2 milyon Iraklıyı da ülkesinden etti. İşgalin yarattığı yıkıma dayanamayan Iraklılar komşu ülkelere sığınıyor.
soL'da Yazanlar
Sermaye, AKP ve parti olmak
Aydemir Güler
100 binluk çadir şart oldi
Laz Marks
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular