www.soL.org.tr
AKP'li başkan açın halinden anlamaz
7 Mayıs 2008, Çarşamba

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın, Belediye ekmek büfeleri önündeki izdihamı önlemek için yüksek maaşlı danışmanları ile geliştirdiği "zam" formülü işe yaramadı. Ekmek büfelerinin önünde yine uzun kuyruklar oluştu, çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.

resimsoL (Adana) Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın ekmek büfeleri önündeki izdihamı önlemeye yönelik zamlı formülü işe yaramadı. Fırıncılar Odası’nın 150 gram ekmeği 40 kuruştan satmaya başlamasının ardından Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait ekmek büfelerinin önünde izdiham yaşanmaya başlamıştı. Ekmek büfelerinin önünde yaşanan izdihamı önlemek için arayışa giren AKP’li Belediye Başkanı Aytaç Durak, çareyi belediye ekmeğini zamlı satmakta bulmuş ve alınan kararla belediye ekmeği 20 kuruştan satılmaya başlanmıştı.

Tok açın halinden anlamaz
Aytaç Durak’ın ekmek büfeleri önündeki izdihamı önlemeye yönelik zamlı formülü ile vatandaşlar ucuz ekmek alabilmek için yine büfelerin önünde uzun kuyruklar oluşturdular ve saatlerce beklemek zorunda kaldılar. Büfelere ekmeklerin getirilmesiyle birlikte ise adeta izdiham yaşandı. Saatlerce sırada bekleyen vatandaşlar ucuz ekmek alabilmek için birbirlerini ezdi. Zaman zaman sırada çıkan tartışmalar ise kavgaya dönüştü.

Büyükşehir Belediyesi'ne ait ekmek büfelerinin önünde yaşanan izdiham nedeniyle ekmek almaya gelen çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.

Basında ve kamuoyundan tepki çeken zamlı formülün işe yaramamasının ardından gözler Durak’a çevrildi. Aytaç Durak ve yüksek maaşlı danışmanlarının izdihamı önlemeye yönelik nasıl bir yeni formül geliştireceği merak konusu.

yazici   mail