www.soL.org.tr
Dünya Marksistlerinden Fidel'e mesaj
7 Mayıs 2008, Çarşamba

"Karl Marx'ın Eserleri ve 21'inci Yüzyılın Zorlukları" başlığıyla başkent Havana'da dördüncü kez toplanan uluslararası konferans Fidel Castro'nun 2003'teki ilk konferansa katkılarını anarak Küba Devrimi'nin liderine selam gönderdi.

resim

Havana, 7 Mayıs (Prensa Latina) 4'üncü Uluslararası "Karl Marx'ın Eserleri ve 21'inci Yüzyılın Zorlukları" Konferansı'nın katılımcıları sosyalizme bağlılıklarına dair Fidel Castro'ya mesaj yolladılar.

Akademik Komite'nin Başkanı Jesus Garcia, Mayıs 2003'teki ilk konferanstaki konuşmalarını hatırlattığı Fidel'in, tartışmalara ilham verdiğini belirtti.

Havana Konferans Merkezi'nde 8 Mayıs'a kadar sürecek olan konferans, yaşamını insanlığın kurtuluşu için mücadeleye adayan Karl Marx'ın 190'ıncı doğum gününe denk geldi.

Şimdiye kadarki toplantılara dünyanın dört bir yanındaki 50 ülkeden 300 kadar uzmanın katıldığını belirten Garcia, bunun Marx'ın eserlerinin hâlâ güncel olduğunu kanıtladığını söyledi.

Küba'nın başkentinde gerçekleşen toplantıya, ABD, Arjantin, Almanya, Avustralya, Fransa, Filistin, Güney Afrika, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, Japonya ve Meksika'dan temsilciler katılıyor.

yazici   mail