AKP’den epileptik savunma resimAKP’nin tehditler içeren, sindirme amacı taşıyan, “milletin değerleriyle” yargıyı karşı karşıya getirmeye çalışan savunmasında anlamsız söz oyunlarından, takiyyeden ve basit inkardan geçilmiyor. AKP’lilerin “demokrasi manifestosu” diye pazarladıkları metin Avrupa Birliği temsilcilerini yardıma çağırıyor, “misyon” hatırlatması yapıyor, bölünme korkularını kaşımaya çalışıyor.
logo
Erdoğan emekçilere kin kustu
resim1 Mayıs’ın öncesinde ve hemen sonrasında yaptığı açıklamalarla emekçilerden hırsını alamadığı görülen Başbakan Erdoğan, emekçilere yönelik salvolarını dün de sürdürdü. Erdoğan, DİSK’ten “malum sendika” diye söz etti, Hak-İş'i örnek gösterdi.
logo
AKP'li başkan açın halinden anlamaz
resimAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın, Belediye ekmek büfeleri önündeki izdihamı önlemek için yüksek maaşlı danışmanları ile geliştirdiği "zam" formülü işe yaramadı. Ekmek büfelerinin önünde yine uzun kuyruklar oluştu, çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi.
logo
Dünya Marksistlerinden Fidel'e mesaj
resim"Karl Marx'ın Eserleri ve 21'inci Yüzyılın Zorlukları" başlığıyla başkent Havana'da dördüncü kez toplanan uluslararası konferans Fidel Castro'nun 2003'teki ilk konferansa katkılarını anarak Küba Devrimi'nin liderine selam gönderdi.
 
logo
Lübnan hükümetinden büyük provokasyon
resimLübnan'daki ABD işbirlikçisi Sinyora hükümeti, dünkü bakanlar kurulu toplantısında Hizbullah'a karşı iki provokatif karar alarak siyasi çıkmazdaki ülkedeki gerilimi daha da yükseltti. Hizbullah ise halkı bugünkü genel greve katılmaya çağırdı.
logo
İş kazalarında her 5 saatte 1 işçi ölüyor
resimTMMOB Makine Mühendisler Odası tarafından hazırlanan "İş Sağlığı ve İş Güvenliği" raporuna göre Türkiye iş kazaları ve meslek hastalıklarından ölümlerde rekora koşuyor. Her 6 dakikada bir gerçekleşen iş kazalarında günde en az 4 işçi ölüyor. Her yıl iş kazası ve meslek hastalıkları nedeniyle binlerce işçi yaşamını yitiriyor.
soL'da Yazanlar
Bana bürokratını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim
Ahmet Alpay Dikmen
Sarmala dolananlar
Ergun Çağlayan
AKP'ye ne oluyor?
Kemal Okuyan
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular