www.soL.org.tr
Santiago'da Chavez'e coşkulu karşılama
23 Aralık 2007, Pazar

Küba lideri Fidel Castro'nun yakın dostu olan Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, kendi halkı tarafından sevildiği kadar Kübalıların da ilgi odağı. Bolivarcı Devrim'in lideri Küba'nın doğusundaki Santiago kentine gerçekleştirdiği ziyarette coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.

resim

Santiago, Küba, 23 Aralık (Prensa Latina) Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez Frias Küba'nın Santiago kentinde Devlet Başkan Birinci Yardımcısı Raul Castro Ruz'un da katıldığı bir törenle karşılandı.

Kendisini Antonio Maceo Uluslararası Havaalanı'nda karşılayanlar arasında Devlet Konseyi Başkan Yardımcısı Carlos Lage, Dışişleri Bakanı Felipe Perez Roque ve çeşitli yerel parti örgütlerinin ve devlet kurumlarının yöneticileri de bulunuyordu.

Toplumun her kesiminin temsilcilerinin de katıldığı karşılama töreninde izciler, işçiler, Devrim savaşçıları ve geniş halk kitleleri yer aldı. Ulusal Haber Ajansı'na göre, kalabalık Venezuelalı lideri ve beraberindekileri selamlamak için Santigao'nun ana caddelerini doldurdu.

Santiago'ya ilk kez gelen Chavez'in tarihi ve toplumsal öneme sahip yerleri ziyaret etmesi ve Amerika İçin Bolivarcı Alternatif (ALBA) kapsamında yeni anlaşmalar imzalaması bekleniyor.

yazici   mail