logo
Genelkurmay rolünü sevdi
resimGenelkurmay'ın ABD istihbaratıyla ve ABD planının bir ayağı olarak yürüttüğü operasyonların ikincisi gerçekleştirildi. Operasyonun ardından bu sefer ilki kadar gürültü koparılmazken, operasyonların süreklilik kazanacağına dönük vurgular bölgedeki gelişmelerin nereye doğru aktığının işareti oldu.
logo
Milletvekilleri Van’ı korumaya aldı
resimMilli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve diğer Van milletvekilleri, borçlar ve hacizlerle gündeme gelen Van Belediyesi'ne bayram ziyaretinde bulundu. Ziyaret sonrası yerel televizyona çıkan vekiller ve Burhan Yenigün, sermayedarlara göz kırptı.
logo
Santiago'da Chavez'e coşkulu karşılama
resimKüba lideri Fidel Castro'nun yakın dostu olan Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, kendi halkı tarafından sevildiği kadar Kübalıların da ilgi odağı. Bolivarcı Devrim'in lideri Küba'nın doğusundaki Santiago kentine gerçekleştirdiği ziyarette coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.
 
logo
Suriye'den İsrail'e misilleme uyarısı
resimABD ve İsrail'in Suriye'yle uzlaşma girişimi, gerilimlerden azade olmayan bir pazarlık süreci şeklinde sürüyor. Taraflar arasındaki pazarlık başlıkları arasında İsrail işgali altındaki Golan tepeleri ve Lübnan öne çıkarken, anlaşma sağlanamaması halinde savaşın olasılık dahilinde olduğu düşünülüyor.
logo
'Ben AKP'liyim, Türk-İş olmayacak'
resimAKP'li olduğunu gizlemeyen Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, "AK Partili olmak ayrı, Türk-İş'i AK Partili yapmak ayrı şeydir. Türk-İş AKP'nin arka bahçesi olmayacak" dedi. Kumlu bütün partilere eşit mesafede durduklarını da iddia etti.
soL'da Yazanlar
Bir gezi dönüşünde benimle gelen
Kemal Özer
Güney Afrika esintileri
Korkut Boratav
'İşiniz zor!'
Mesut Odman
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular