www.soL.org.tr
Bakan Şahin'den saldırının dayanılmaz hafifliği
25 Mayıs 2008, Pazar

AKP hükümetinin Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, "AKP iktidarı, hakim ve savcılarımızın bundan 1,5 yıl önce maaşlarına yüzde 40 artış sağladı" açıklamasıyla belden aşağı saldırmaya başlarken, maaşların Başbakanlık Müsteşarının seviyesine getirildiğine değinerek, "Fakat kendilerinden bu millet adına beklentimiz adaletten ayrılmayın, haktan ayrılmayın. Günlük siyasi çekişmelerin arasında olmayın" diye konuştu.

resim

HABER MERKEZİ Bakan Şahin, AKP Antalya İl Başkanlığı İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, hakim ve savcıların maaşlarını yükselttiklerine değinerek, ''AKP iktidarı, hakim ve savcılarımızın bundan 1,5 yıl önce maaşlarına yüzde 40 artış sağladı. Başbakanlık Müsteşarının seviyesine getirildi maaşları. Ekonomik sıkıntı çekmesinler diye. Fakat kendilerinden bu millet adına beklentimiz şudur: Adaletten ayrılmayın” dedi. Bakan Şahin, “Bunlarla uğraşmayın. Sadece, “kural” neyi gerektiriyorsa, o şekilde hareket edin” diye konuştu.

"Para ile hukukun bağına" değinen Şahin, ''Sadece hakkın, hukukun ve adaletin yandaşı olmalarını istiyoruz'' diye konuşurken, ülkede hizmetler üretildiğini öne sürerek, her türlü muhalefetin AKP politikalarına yamanması gerektiğine işaret etti.

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun "mezarda emeklilik" olarak adlandırılmasını kendince eleştiren Şahin, yasanın kadınlar ve kız çocuklarına dair bazı hükümlerini anlatarak “prim” yapmaya çalışırken, emekçilerin haklarını desteklemeyecek örnekler sundu. Bakan Şahin, “Yasadaki kadınlara yönelik erken emeklilik ile çeyiz parası da kız çocukları için pozitif ayrımcılıktır” diye konuşmayı tercih etti.

yazici   mail