logo
AKP-yargı arası ısınıyor mu?
resimAKP-yargı arasında hafta içinde başlayan gerilime ilişkin tartışmalar ve açıklamalar devam ediyor. TOBB'dan yargıya "siyasete karışma" uyarısı gelirken, Adalet Bakanı ve Yargıtay Başkanı arasında sıcak mesajlar gidip geldi. 367'nin mimarı Kanadoğlu'nun Erdoğan'ın yasaklansa da başbakan olacağı yönündeki açıklamaları da dünün sıcak gelişmelerindendi.
logo
Tersane cehennemi Türkiye’ye yerleşiyor
resimAB’nin sağlığa zararlı diye bünyesinden tasfiye etmeye çalıştığı tersane sektörü işgücünün ucuz ve değersiz olduğu Türkiye’de patronların yatırım alanı olmaya devam ediyor. AKP’li milletvekillerinin öncülüğünde, Samsun Terme’de oluşturulan tersane alanına yatırımlar yapılmaya başlandı.
logo
ABD dışarı Küba içeri
resimLatin Amerika ülkeleri Küba'nın üzerindeki ablukaya son verecek ve ABD'yi dışarıda bırakacak bir Latin Amerika devletleri örgütü kurma çalışmalarını sürdürüyor. Konu Montevideo'da 14'üncü yapılan Sao Paulo Forumu'nda ele alınıyor.
 
logo
Güney Amerika Birliği kuruldu
resimGüney Amerika'nın 12 ülkesini bir araya getiren Unasur, şekilsel olarak Avrupa Birliği'ne benzeyen, ancak emperyalist amaçlar taşımayan ve üye ülkelerin halklarının çıkarlarına saygı gösteren bir birlik olacak. Buna karşın Unasur'un ekonomi politikaları konusundaki henüz belirsizlik hakim.
logo
'İnsanca çalışma koşulları istiyoruz'
resimTuzla’da basın açıklaması yapan Limter İş üyeleri, kâr hırsıyla hareket eden patronların kuralsızlığına ve yasadışılığa karşı mücadele ettiklerini vurguladılar. Limter İş üyeleri, tersanelerin kapatılmasını değil, tersanelerde güvenli çalışma koşulları istediklerini vurguladı.
soL'da Yazanlar
Bir dergi ve birkaç nokta
Kemal Özer
Uluslararası kaynak aktarımları
Korkut Boratav
Yargıçlar ve devrimciler
Mesut Odman
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular