www.soL.org.tr
Bakan Çelik'ten tersane patronlarına ince ayar
31 Mayıs 2008, Cumartesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Yalova tersanelerini ziyareti sırasında tersaneciliğin sermaye adına nimetlerine değinirken, "Olayı yalnız sipariş ve talep olarak algılarsak, yanlış yaparız" diye konuşarak patronlara telkinde bulundu.

resim

HABER MERKEZİ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 15-16 Haziran mitingleri öncesi patron sözcülerine telkinde bulundu. Yalova’ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında tersaneler bölgesini de dolaşan Çelik, Yalova’daki çalışma koşullarını da yerinde gözlemlemiş oldu.

Çelik, Tuzla'da yapılan tahsisler ve alan darlığı gibi yanlışların, Yalova'da yapılmamasını umut ettiğini belirterek, ''Parayı kazandıran işçidir, emektir. Bunun da kıymetini bilmeliyiz. Olayı yalnız sipariş ve talep olarak algılarsak, yanlış yaparız'' açıklamasında bulundu. Çelik’in bu ziyaretinin aynı zamanda “Yalova da Tuzla” gibi olmasın temennisi taşıdığı görüldü.

Bilindiği gibi, Tuzla tersanesinin yeniden yapılanması çerçevesinde Yalova tersaneler bölgesine de öncelik tanınması tartışılıyor.

Çelik’ten patronlara ve sözcülerine dikkatli olun mesajı
Bakan Çelik, Türkiye'nin tersanecilikte, 20'li sıralardan 5. sıraya kadar çıktığını ve 2 milyar YTL'nin üzerinde ihracat gerçekleştirdiğini söyleyerek, ''Tuzla'da yapılan tahsisler ve alan darlığı gibi yanlışların, Yalova'da yapılmamasını umut ediyorum. Vali Vekili'nden aldığım bilgiler doğrultusunda, sağlıklı bir başlangıç olduğunu görüyorum. Olumsuz örnekler dikkate alındığında, Yalova'da bu tip olumsuzlukların yaşanmamasını temenni ediyorum. Her şey para kazanmak değil. Parayı kazandıran işçidir, emektir. Bunun da kıymetini bilmeliyiz” diye konuştu.“Olayı yalnız sipariş ve talep olarak algılarsak, yanlış yaparız” diye konuşan Çelik, alt yapıya gerekli önemin verilmesi gerektiğini söyledi.

Çelik, daha sonra Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu’nu ziyaret ederek, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı. AKP Yalova İl Başkanlığı’nca Sosyal Güvenlik Yasası ile ilgili olarak düzenlenen bilgilendirme toplantısına da katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''Hükümetimizin ve Bakanlığımızın icraatlarında bu güne kadar popülizm değil ekonomik ve sosyal gereksinimler esas alınmıştır'' dedi.


yazici   mail