www.soL.org.tr
Yokluk; bir de doğulu olunca…
26 Mayıs 2008, Pazartesi

İzmir’de çalıştığı iş yeri kapanınca iş bulmak umuduyla otostopla Trabzon gitmeye çalışan Diyarbakırlı Ali’ye, Balıkesir’de araba çarptı. Nüfus kaydı bile bulunmayan 37 yaşındaki Ali R., böyle yaşamaktan bıktığını söyleyerek intihara kalkıştı.

resimsoL Diyarbakır Lice doğumlu Ali R, İzmir’de çalıştığı oto yıkamacısı kapanınca iş bulmak umuduyla yollara düştü. Trabzon’a gitmek için otostopla yola çıkan Ali’ye Balıkesir’in Bandırma ilçesi girişinde otomobil çarptı. Hafif şekilde yaralanan Ali hastanede tedavisi yapıldıktan sonra gece 02:00 sularında taburcu edildi. Yaşadıklarından sonra bunalıma giren 37 yaşındaki Ali bir benzin istasyonun yanındaki GSM şebekesine ait baz istasyonun direğine tırmanarak intihar etmek istedi. 

Benzinlik çalışanların haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis, itfaiye ve sağlık görevlilerin uzun uğraşlarına rağmen Ali, 60 metrelik direğin üzerinden inmedi. Daha sonra olay yerine gelen 911 Arama Kurtarma Derneği Genel Başkanı Mustafa Gürsoy direğe tırmanarak uzun süre Ali’yle sohbet etti. Bandırma Kaymakamı Salih Keser, Emniyet Müdürü Hakan Aydın da olay yerine gelerek ikna çalışmalarına katıldı. Uzun uğraşlar sonunda 13 saat kaldığı direkten Gürsoy'la birlikte inen Ali’yi,  Emniyet Müdürü Hakan Aydın teselli ederek, sağlık kontrolüne götürdü. 

Ali’yle uzun süre konuşan Mustafa Gürsoy, Ali’nin bu şekilde yaşamaktan bıktığını söyleyerek direğe tırmandığını ve intihar etmek istediğini söyledi.

yazici   mail