logo
CHP’den bir büro da Washington’a
resimBir süre önce Brüksel’de büro açarak Avrupa Birliği’ne kendilerini daha iyi anlatmak istediklerini bildiren CHP yetkilileri şimdi de Washington’da büro açmaya hazırlanıyor. Gerekçe “meselelere CHP penceresinden de bakmalarına yardımcı olmak.”
logo
‘İşçiler AKP'ye karşı birleşmeli'
resimYurtsever Cephe İşçi Birliği temsilcileri Seydişehir'de Danıştay tarafından alınan iptal kararına rağmen özelleştirilmesi durdurulmayan Seydişehir Alüminyum fabrikası işçileri ile bir toplantı yaptı. İşçiler AKP ve sermayeye karşı birlikte hareket etmeye çağrıldı.
logo
Raul Castro yeni komutanı atadı
resimKüba'da devrimin ilerici gücü olan Devrimci Silahlı Kuvvetler'in Merkez Ordu'sunun yeni komutanı görev başına geldi. Törende bir konuşma yapan Devlet Başkanı Raul Castro, Küba ordusunun halkı hayal kırıklığına uğratmayacağını belirtti.
 
logo
Lübnan cumhurbaşkanını seçti
resimLübnan'da sonbahardan beri yaşanan siyasi krizin ardından, cumhurbaşkanlığına Hıristiyan asıllı Orgeneral Mişel Süleyman seçildi. Yurtsever bir komutan olan Süleyman, seçilmesinin ardından yaptığı konuşmada "birlik" çağrısında bulundu.
logo
TRT spikerleri ATV'ye kiralandı
resimHaber-Sen tarafından yapılan açıklamada TRT yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, TRT çalışanlarının AKP yandaşı radyo ve televizyon kuruluşlarıyla, AKP'li belediyelere kiralanacağı vurgulanırken, 3 TRT spor spikerinin Euro 2008 için ATV'ye kiralanması örnek olarak gösterildi.
soL'da Yazanlar
Ekonomik büyüme tek başına sağlıklı yapmıyor
Cem Terzi
Sınıfsız cumhuriyetçiler
İlker Belek
Hakimiyet-i Milliye'den milli iradeye
Tevfik Çavdar
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular