www.soL.org.tr
Öğrencileri aç bıraktılar
25 Mayıs 2008, Pazar

Kandıra Çerçilli Köyü Sefa Sirmen İlköğretim Okulu'nda okuyan 287 öğrenciden 56'sının öğle yemeği kesildi. Gerekçe ise evlerinin yakın oluşu.

resim

soL Kandıra’nın Balaban, Merkez Erikli, Hacılar ve Hediye köylerinden Çerçilli Köyü’ndeki Sefa Sirmen İlköğretim Okulu'na gelen 287 öğrenciden 56'sına, sene başından beri verilen öğle yemeği kesildi. Okulda, 231 öğrenciye öğle yemeği verilirken, Çerçili Köyü’nden olan 56 öğrenci aç bırakıldı. Bu durum, çocukların psikolojilerini olumsuz etkilerken, velilerin de büyük tepkisini çekti.

İki kilometre mesafede
Eğitim ve öğretim yılının başından beri düzenli olarak gelen yemek, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün geçen hafta aldığı kararla Çerçilli köyünden olan 56 öğrenciye eksik geliyor. Ancak okula iki kilometre uzaklıktaki köyde oturan öğrencilerin her gün bu yolu nasıl gidip geleceği hesap edilmedi. Okul müdürü, 231 kişilik öğle yemeğini 287 öğrenciye paylaştırdı. Fakat bu kez de öğrencilerin doymaması gibi bir sorun ortaya çıktı. Hem okul müdürü hem de muhtar bu soruna acil çözüm bulunmasını istiyor.

yazici   mail