www.soL.org.tr
ÖDP'li Hopa Belediye Başkanı'na 'uyarı' ateşi
31 Mayıs 2008, Cumartesi

Hopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu’nun Yıldız Kent bloklarında bulunan evinin önüne park ettiği özel aracı, önceki gece yarısı kurşunlandı. Faşistler, Hopa Festivali sırasında da provokasyon yapmaya kalkışmışlardı.

resim

soL Hopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu’nun Yıldız Kent bloklarında bulunan evinin önüne park ettiği özel aracı, önceki gece yarısı kurşunlandı. Araca 5 el silah atıldı. ÖDP tarafından yapılan açıklamada faillerin bir an önce bulunması ve olayın açıklığa kavuşması için yetkililer göreve çağırıldı.

Silahlı saldırı önceki gece saat 02.30 sıralarında ÖDP'li Hopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu’nun Yıldız Kent bloklarında bulunan evinin önünde meydana gedi. Belediye Başkanının 61 DK 005 plakalı özel aracına 5 adet mermi atıldığının belirlenmesi üzerine Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğü olaya karışanları bulmaya yönelik geniş çaplı bir araştırma başlattı. Olay yeri inceleme ekiplerinin kriminal çalışmalarının da devam ettiği olayla ilgili İlçe Cumhuriyet Savcılığı'nın da soruşturma açtığı ve polise olayın çözülmesi için her türlü yetkiyi verdiği ileri sürüldü.

Hopa Belediye Başkanı Yılmaz Topaloğlu da olaydan büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek “Bizim tek amacımız var o da Hopa’ya her açıdan hizmet edebilmektir. Daha önce de buna benzer bir olay Arhavi Belediye başkanı Musa Ulutaş’ın başına gelmişti. Benzer bir olayı benim de yaşamam şahsımı, arkadaşlarımı ve ailemi üzmüştür ama bu tür karanlık saldırılar bizlerin çalışma azim ve sevkimizi asla kırmayacaktır. Ümit ediyorum ki bu karanlık saldırının fail ya da failleri en kısa surede adalet önüne çıkartılır” dedi.

ÖDP Genel Başkan Yardımcısı Önder İşleyen tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, saldırının karışıklık yaratmak isteyen güçlerin ilk saldırısı olmadığı belirtilirken “Daha önce de Hopa Festivali sırasında, faşistler tarafından provokasyon yapılmış, parti üyesi bir arkadaşımız bıcaklanmış, aynı akşam yine Hopa Belediyesi'ne de saldırı düzenlenmişti. Belediye başkanımıza yönelik bu saldırıyı kınıyor, faillerin bir an önce bulunması ve olayın açıklığa kavuşması için yetkilileri göreve çağırıyoruz” dendi.

yazici   mail