www.soL.org.tr
Direniş Günlüğü
25 Ocak 2008, Cuma

Irak'taki yurtsever direnişçilerin işgalci güçlere ve işbirlikçilere yönelik saldırıları devam ediyor.

resim

DIŞ HABERLER (Direniş Günlüğü, 23 Ocak) Bir Iraklı akademisyen daha silahlı kişilerin saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Direniş güçleri ABD üslerine mazot götüren çok sayıda tankeri ele geçirdi.

Bağdat Bağdat Üniversitesi'ne bağlı Dişçilik Koleji Dekanı Dr. Mündir Mühric Radi uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Kukla polisin verdiği bilgiye göre silahlı bir grup Bağdat'ın El Etifiye semtinden arabasıyla geçmekte olan Mühric'i durdurarak ateş yağmuruna tuttu. Grup suikastin ardından olay yerindfen uzaklaştı. 2003 yılındaki ABD işgalinden beri yüzlerce Iraklı aydın ve akademisyen sistematik bir çabanın ürünü olarak öldürüldü. Kesin bir kanıt olmamakla beraber, suikastlerin ardında İsrail gizli polisi Siyonist Mossad'ın olduğu tahmin ediliyor.

Irak kukla ordusu konvoyuna saldıran silahlı grup, üç askeri öldürdü, ikisini de yaraladı.

Mezhep kavgaları dört kişinin daha hayatına mal oldu.

Selahattin Direniş güçleri Samarra yakınlarındaki ABD üslerine mazot götüren çok sayıda petrol tankerine el koydu, ve tanker sürücülerini kaçırdı.

Tamim Eddibs bölgesindeki Polis Akademisi Vekil Müdürü Albay Cevdet'in konvoyuna yapılan bombalı saldırıda beş kişi öldü onbir kişi de yaralandı.

Ninva Direniş güçlerinin Mevzil yakınlarında gerçekeştirdikleri saldırıda bir polis aracı kullanılamaz hale gelirken, insani kayıp meydana gelmedi.

Mevzil yakınlarında patlayan bombalı araç, ilk belirlemelere göre toplam 50 kişinin ölmesine ya da yaralanmasına yol açtı.

El Mevzil'de kukla polisler bir Iraklı sivil öldürerek arabasını çaldılar. Tanıkların ifadesine göre bölgede saldırıya uğrayan polisler çevreye rastgele ateş açtılar ve bir sivili öldürdüler.
  

yazici   mail