Türban takvimi işliyor resimÇıkan bir-iki cılız karşı sesin ardından türban konusundaki uzlaşı somutlaşıyor. AKP ve MHP, kimi doğrudan kimi de kabullenerek destek veren birçok kesim adına türbanla ilgili takvimi işletirken TÜSİAD YK Başkanı Yalçındağ "Küresel dalga yaşam biçimimize bakmaz" diyerek sermayenin yaklaşımını özetledi.
logo
ABD bu sefer El Kaide'yi gösterdi
resimEl Kaide'ye yönelik operasyonun ABD istihbaratıyla gerçekleştirildiği iddia edildi. "Teröre karşı savaş"ın meşrulaştırıcısı olarak bizzat ABD eliyle kurulan bu örgütün Türkiye'deki uzantılarına yönelik operasyonların ABD'yle ilişkilerin seyrine ayarlı olması dikkat çekiyor.
logo
'Bu lisede başka sorunlar da yaşandı'
resimEğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Osman Bahçeci, Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde öğrencilerin yanı sıra öğretmenlerin de büyük sorunlar yaşadığını söyledi. Dünkü soL'da çıkan haberde lisede öğrencilere yönelik kötü muamele örneklerine yer verilmişti.
logo
ALBA Bankası için anlaşma yolda
resimKüba ve Venezuela öncülüğünde kurulan Amerika için Bolivarcı Alternatif'in (ALBA) planladığı, bölgedeki ülkeleri IMF ve Dünya Bankası'nın boyunduruğundan kurtarmayı amaçlayan ALBA Bankası'nın kuruluş sürecinin tamamlanmakta olduğu bildirildi. Kuruluş anlaşması, dün başlayan 6'ıncı ALBA Zirvesi'nde de ele alınıyor.
 
logo
‘Büyük Arnavutluk' fikri canlanıyor
resimKosova'nın yakın zamanda bağımsızlık ilan edeceğini açıklamasının ardından yeniden gündeme gelen "büyük Arnavutluk" hayalleri bölgede yeni çatışmaların habercisi olarak görülüyor. Arnavutluk Devlet Başkanı'nın Kosova'ya yaptığı ziyaret büyük tepki topladı.
logo
Marmaray talanı gizliyor
resimMarmaray projesinde sürekli boğaz tüp geçişinin ön plana çıkarılarak asıl yapılmak istenen talanın gizlendiği belirtiliyor. Birleşik Taşımacılık Sendikası, projenin güzergahının yanlış olduğunu, bu şekliyle ulaşım sorununa bir çözüm getirmeyeceğini vurgulamak için yürüyüş başlattı.
soL'da Yazanlar
Türban (I)
Rıfat Okçabol
Türkiye'nin kanlı tasfiyesinde ‘sır' durumları
Yurdakul Er
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular