www.soL.org.tr
Kübalı öğrencilerden Bush'a yanıt
30 Mayıs 2008, Cuma

Küba'nın ulusal kahramanı Jose Marti'ye şarkıcı benzetmesiyle hakaret eden ABD Başkanı Bush'a Kübalı ilkokul öğrencilerden yanıt geldi. Öğrenciler Bush'un cahil, seviyesiz ve şaklaban olduğunu vurguladılar.

resim

Havana, 30 Mayıs (Prensa Latina) Kübalı ilkokul öğrencileri ABD Başkanı Bush'un 20 Mayısta yaptığı konuşmada Küba'nın ulusal kahramanı Jose Marti'ye yönelik sözlerini kınadılar.

Juventud Rebelde gazetesinde yayınlanan mektuplarında öğrenciler ABD Başkanı'nın yorumlarına karşı çıkarken Bush'un Küba tarihi konusunda cahil olduğunu belirttiler.

Cesario Fernandez ilkokulu öğrencilerinden Camilo Beceno Böyle bir ülkenin başkanının bu kadar cahil olması ve adeta Miami'deki Küba karşıtı mafya için gösteri yapan bir şaklabana benzemesi utanç vericidir diye belirtti.

Metinde ayrıca, bu ülkenin her zaman Küba devrimcilerine saldırdığını ama bu sefer Bush'un saldırılarını seviyesiz bir şekilde Marti'yi bir şarkıcıya benzetmeye kadar vardırdığı belirtiliyor. 

Beleno, 12 Eylül 1998'den beri ABD'de alıkoyulan Küba'lı beş anti-terorist savaşçı Rene Gonzalez, Ramon Labañino, Antonio Guerrero ve Fernando Gonzalez ile birlikte bulunan Gerardo Hernandez ile aynı okulda okuyor.

Sunny Suarez adlı başka bir öğrenci de mektubunda Bush'un Küba ulusal kahramanı hakkında hiç bir fikri olmadığını belirtti. 

yazici   mail