'Yürümekle bir şeyler olduğunu gördük' ODTÜ'de öğrencilerin son iki haftadır sürdürdükleri mücadele, boykot ve eylemlerle ilgili olarak yurt öğrencileriyle bir röportaj gerçekleştirdik. resim
ODTÜ'lüler eylemi sürdürüyor
Üniversite yönetiminin yapılan görüşmelerde öğrencileri oyalamaya çalışması ODTÜ'lülerin kararlılığını artırıyor.
logo
AKP arsızlıkta ısrarlı
resimCHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın odasının dinlenmesiyle ortaya çıkan skandal, AKP'nin dinlemeyi üstü kapalı biçimde savunmasıyla daha da büyüyor. Olayı komisyon kurma önerisiyle geçiştirmeye çalışan AKP, skandalı CHP'nin bir komplosu olarak yansıtmaya çalışıyor.
logo
Desa işçileri kararlı
resimDüzce Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Desa Deri fabrikasında çalışan ve Deri-İş'te örgütlendikleri için işten çıkartılan 40 işçi, direnişi kararlılıkla sürdürüyor. Yurtsever Cephe İşçi Birliği üyeleri dün bir dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.
logo
Kübalı öğrencilerden Bush'a yanıt
resimKüba'nın ulusal kahramanı Jose Marti'ye şarkıcı benzetmesiyle hakaret eden ABD Başkanı Bush'a Kübalı ilkokul öğrencilerden yanıt geldi. Öğrenciler Bush'un cahil, seviyesiz ve şaklaban olduğunu vurguladılar.
 
logo
'Herkes için, parasız eğitim'
resimAvrupa'nın dört bir yanından komünist partiler, "Herkes için parasız, kamusal eğitim" şiarıyla AB'nin eğitim alanındaki piyasacı politikalarına karşı mücadele ediyor. Toplantıda TKP adına yapılan sunumda, AKP'nin piyasacılığı dinci gericilikle perdelediğine dikkat çekildi.
logo
TMMOB'de 5 bakana ihraç talebi
resimDün başlayan TMMOB Genel Kurulu'nda öneri veren bazı delegeler mühendis kökenli bayındırlık, ulaştırma, sanayi, enerji ve çevre bakanlarının kamu ve ülke çıkarlarını korumadıkları gerekçesiyle odalardan ihraç edilmesini talep etti.
soL'da Yazanlar
Kepçe kulaklı demokrasi
Kemal Okuyan
Bir sempozyum!
Rıfat Okçabol
İleriye doğru
Yurdakul Er
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular