www.soL.org.tr
Denizli’de emekçilerle buluşmalar
12 Mart 2007, Pazartesi

Denizlili Emekçi Kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü, dün yaptığı etkinlikle kutladı.

resimHABER MERKEZİ Denizlili Emekçi Kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü, dün yaptığı etkinlikle kutladı.

TKP Denizli İl Örgütü'nde düzenlenen etkinlikte, önce 8 Mart Emekçi Kadın Günü'nün tarihçesi anlatıldı. Büyük usta Nazım'ın mücadeleye davet eden şiirlerinden seçilen örneklerle devam eden etkinlik, marşlar ve türkülerle coşkulu bir şekilde sürdü.

ABD'nin Irak'ı işgalinin dördüncü yıldönümüne yaklaştığımız bu günlerde, Irak'ta idamı bekleyen üç yurtsever direnişçi Vassan, Lika ve Zeynep'in bir an önce serbest bırakılması talep edildi. Ayrıca Denizli'deki fabrika ve semtlerde Emekçi Kadın örgütlülüğünün güçlendirilmesi için neler yapılabileceği konuşuldu.

Son bölümde Hacı Bektaş Veli Kültür ve Tanıtma Vakfı'ndan sanatçılar müzik dinletileriyle etkinliğe renk ve dayanışma kattılar. Etkinlikte Yurtsever gazetesi yeni haliyle ilk kez görüldü ve yurtseverler tarafından coşkulu bir ilgiyle karşılandı.

Yurtseverler emekçi semtlerinde
Kentte önceki gün de "ABD'den Korkma" imza kampanyası çerçevesinde 1200 Evler ve bitişikteki 500 Evler (Cumhuriyet) semtlerindeki kahvelerde ve semt esnafı içinde imza toplandı. Semt halkıyla sohbetler yapıldı. Yurtsever Cephelilerin bu çalışması semt halkı tarafından ilgiyle karşılandı. Yeni tanışılan emekçilerle ileriye dönük karşılıklı görüşme kararı alındı.

Aynı akşam İlbadı-Yeşilyurt ve Esentepe mahallelerinden emekçilerle bir semt inisiyatifi kuruldu. Gerçekleştirilen toplantıda Yurtsever gazetesinin nasıl daha çok emekçiye ulaştırılabileceği tartışıldı. Semt gençliği ve emekçiler içinde "ABD'den Korkma" imza kampanyasının yaygınlaştırılmasına karar verildi. Bu ilk toplantıda ulaşılabilen yurtseverlerin, emekçi kadın etkinliğine katılmaları da sağlandı.

yazici   mail