Üç Yurtsever Cepheli tutuklandı resimYurtsever Cepheli Emekçi Kadınlar tarafından önceki gün “Emekçi Kadınlar Amerika’dan Korkmuyor” sloganıyla düzenlenen etkinlik sırasında yapılan yürüyüşe polis saldırdı. Saldırı sonrasında gözaltına alınan dört kişiden üçü dün tutuklanarak Ümraniye Cezaevi’ne götürüldü.
logo
'Hedef Aziz Nesin'in düşünceleri'
resimNesin Vakfı’na karşı yürütülmekte olan karalama kampanyasına bir mektupla yanıt veren Vakıf Başkanı Ali Nesin, saldırılanın Aziz Nesin’in düşünceleri olduğunu vurguladı. Nesin'in mektubunun tam metnini yayımlıyoruz.
logo
İsrail, Filistinli çocukları esir alıyor
resim2006 yılı içinde İsrail askerleri tarafından yargılanmadan tutuklanan 18 yaş altı Filistinli çocuk sayısı 700’e ulaştı. 2000 yılındaki İkinci İntifada’dan bu yana tutuklanan toplam çocuk sayısı ise 5 bin 200’e ulaştı.
logo
Bush’a Kolombiya’da da rahat yok
resimLatin Amerika gezisinin üçüncü ayağında Kolombiya’yı ziyaret eden ABD Başkanı George W. Bush, yoğun protesto gösterileriyle karşılandı.
 
logo
Cemil Çiçek teslim almayı bekliyor
resimF tipi cezaevlerine yönelik uygulamalar, 301. madde ve Abdullah Öcalan’a yönelik iddialar ile gündemde olan Adalet Bakanı Cemil Çiçek bir TV kanalına verdiği demeçte ABD’den PKK’den bazı kişilerin Türkiye’ye teslimi konusunda destek beklediklerini açıkladı.
logo
Polonya anti-komünizmi abarttı
resimPolonya hükümetinin gündeminde anti-komünizm adına Nazi işgaline karşı savaşmış partizanların emeklilik maaşlarını kesmek var.
soL'da Yazanlar
Türkiye'de işçi sınıfı oluşumunu kıran faktörler
İlker Belek
Seçimde meşruiyet sorunu
Tevfik Çavdar
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular