www.soL.org.tr
Topbaş trafik sorununu haraç keserek çözecek
23 Şubat 2008, Cumartesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, İstanbul trafiğini çözmenin yolunu buldu! Topbaş, dün yaptığı açıklamalarda İstanbul’u belli bölgelere ayıracaklarını ve bu bölgelere girişin bedele bağlanacağını söyledi.

resimHABER MERKEZİ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş dün yaptığı açıklamada, İstanbul’u belli bölgelere ayıracaklarını ve bu bölgelere girişin bedele bağlanacağını ifade etti.

Dün, İSKİ Ambarlı Atıksu Tünel sahasında yaptığı incelemeler sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Topbaş, trafikte denetimin kendilerine verilmesini istediklerini söyledi. Denetimin kendilerine verilmesinden sonra İstanbul’u belli bölgelere ayıracaklarını ifade eden Topbaş, trafiğin en yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerinde bu bölgelere girişin bir bedele bağlanacağını belirtti. Ücretin Ticaret Odası ve Esnaf Odalarıyla yapılan görüşmelerden sonra belirleneceğini belirten Topbaş, ücretin makul olacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş amaçlarının, trafiğin yoğun olduğu bölgeleri geçiş güzergahı olmaktan çıkarmak olduğunu iddia ederken vatandaşı mağdur etmemek için alternatif toplu ulaşım sistemlerini faaliyete geçirmeye başladıklarını öne sürdü. Topbaş’ın yaptığı açıklamalar, “Büyükşehir çalışıyor” afişleriyle ortalığı donatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, şehri haraca kesmenin yeni bir yolunu bulduğunu gösteriyor.

yazici   mail