www.soL.org.tr
Yıldırım sopa gösterdi
26 Mayıs 2008, Pazartesi

Başbakan Erdoğan’ın “itidal” ağırlıklı açıklamalarıyla eş zamanlı olarak konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Milletin desteği arkamızda oldukça gerisi vız gelir” diye konuştu. Yıldırım’ın açıklaması, AKP’nin “inisiyatif bizde” hatırlatması olarak okundu.

HABER MERKEZİ AKP Sakarya İl Danışma Meclisi’nin toplantısına katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Milletimize şükranız, teşekkür ediyoruz. Milletin desteği arkamızda olduğu müddetçe gerisi vız gelir. Çok açık konuşuyorum. Bizim kafamızda hiç bir şey yok. Bizim kafamızda tek gündem var. Çalışmak ve millete hizmet etmek. Millete efendilik yok, afra tafra yok” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın uzlaşma ağırlıklı yaptığı açıklamalara paralel olarak yapılan açıklama, AKP’nin sürecin kontrolünü elinde tuttuğu ve gerekirse yükseltmekten çekinmeyeceği mesajı olarak okunuyor.

“Birileri Ankara’da oturup ahkam kesiyor”
Açıklamasında yargıya ve bürokrasiye yüklenen Yıldırım, bürokrasinin Ankara’da oturup plan yaptığını, kendilerinin ise hizmet peşinde olduklarını söyledi.

Yıldırım, “İşi gücü olmayan insanlar oturup Türkiye üzerine senaryolar kuruyor. Bu milletin gündeminden kopmaktır. Bu milletin işinin gücünün derdinin ne olduğunu bilmemektir. Yani Ankara’da oturup Türkiye'nin geleceğini planlamaktır. Bunun çalışmadığını yıllardır görüyoruz. Ama bazıları hala bu yanlışlığı yapmaya devam ediyor”

“Anti-demokratik yönelimlere aldırış etmeyiz”
Yargının AKP’yi hedef alan adımlarını ima ederek konuşan Yıldırım, sert açıklamalarıyla gerilimin her an yükselebileceğini vurguladı.

Yıldırım, “Biz çalışmamıza devam edecğiz. Bizim dışımızda birtakım çalışmalar ve planlar hızımızı kesmeye çalışanlar olsa bile, bu bizim için hiç önemli değil. Çünkü bizim kaynağımız millet. Milletimiz bize yetkiyi verdiği müddetçe çalışırız. ‘Milletimiz tamam kardeşim siz yoruldunuz, çekilin kenara’ dedi mi başım gözüm üstüme. O zamanda kenara çekiliriz. Millet dışında başka yöntemlerle, anti demokratik girişimlerle kenara çekilin yola devam etmeyin diyenlerle kusura bakmayın biz aldırış etmez yola devam ederiz” dedi.

“İş yapmak kolay bir şey değil. İş yapmak risk almaktır. İş yapmak hata yapmaktır. Hiç iş yapmazsan hiç hata yapmazsın” diyen Yıldırım, risk almaktan da çekinmeyeceklerini vurguladı.

yazici   mail