www.soL.org.tr
Her sandığa 9 AKP’li
6 Mart 2007, Salı

AKP önümüzdeki seçimlerde sandıkları kalabalığa boğmaya hazırlanıyor.

resim

HABER MERKEZİ AKP, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla seçimde Türkiye'deki her bir sandıkta kadın kollarından 3, gençlik kollarından 3 ve parti ana kademesinden 3 olmak üzere 9 kişinin görevlendirilmesini kararlaştırdı. Bu durumda, seçimde Türkiye'deki toplam 175 bin sandıkta 1,5 milyon AKP'li görev yapacak.

Erdoğan'ın her sandıkta 9 partilinin görevlendirilmesi talimatı AKP teşkilatlarının hafta sonunda yapılan ve seçim hazırlıklarının değerlendirildiği Danışma Meclisi toplantılarında parti teşkilatına iletildi. Teşkilatlardan, 10 Mart tarihine kadar Türkiye genelindeki her bir sandıkta görev yapacak 9 görevliyi belirlemeleri istendi.

AKP yönetimi teşkilatların her bir sandıkta görev yapacak 9 kişiyi belirlemesinin ardından Türkiye genelindeki 1,5 milyon sandık görevlisinin genel merkezden gönderilecek yönetici ve uzmanlar tarafından eğitimden geçirileceğini bildirdi. Sandık görevlilerine, oy kullanma sırasında dikkat etmeleri gereken konular, seçim kurullarına yapılacak itirazlar, oy kullanmaya ilişkin partili seçmene yapılacak yardım ve ortaya çıkabilecek sorunlar konusunda parti yönetimine doğrudan bilgi verilmesine ilişkin eğitim verilecek.

yazici   mail