www.soL.org.tr
Yurtseverlerin kararları
12 Mart 2007, Pazartesi

Yurtsever Cephe Genel Kurulu toplantısında, yurtseverlerin seçim yılı boyunca yürütecekleri siyasi çalışmanın köşe taşları belirlendi.

resimsoL Dün Ankara'da yapılan Yurtsever Cephe Genel Kurulu toplantısında, Yurtsever Cephe'nin önümüzdeki seçim yılı boyunca nasıl bir siyasi çalışma yürüteceğine dair önemli kararlar alındı. Yurtsever Cephe'nin önünde büyük olanakların bulunduğu vurgulanan toplantı, geniş bir katılım ve büyük bir coşku içinde geçti.

Yurtsever
Toplantıda, geçen Cuma günü yayın hayatına başlayan Yurtsever gazetesinin önemi vurgulandı. Yurtsever'in Türkiye çapında en geniş elden dağıtma ağına sahip gazete haline getirileceği belirtilerken, Yurtsever Cephe üyelerinin öncelikli görevinin Yurtsever'i yeni okurlarla buluşturmak olduğunun altı çizildi.

"ABD'den Korkmuyoruz"
Toplantıda vurgulanan bir başka konu, "ABD'den Korkmuyoruz" başlıklı imza kampanyasının önemiydi. Alınan kararlarda Yurtsever Cephe'nin ana mücadelesinin emperyalizme karşı olduğu ve imza kampanyasının bu açıdan çok önemli bir yere oturduğu vurgulandı. ABD'nin ağırlığının bölgede ve ülkemizde giderek artıyor olmasının Yurtsever Cephe'yi göreve çağırdığı dile getirildi.

Kampanyanın ayrıca kritik tarihlerde sokaklara taşınacağı, ABD hakkında hazırlanıp dağıtılacak bir broşürle destekleneceği ve Mayıs ayının sonunda toplanan imzaların ABD büyükelçiliğine götürülmesi ile son bulacağı açıklandı.

Seçimlere hazırlık
Toplantıda ayrıca, tarihi henüz kesinleşmemiş olan genel seçimlerde, Türkiye Komünist Partisi'nin, Yurtsever Cephe'nin kendisine sunduğu milletvekili adayları ile seçime gideceği belirtildi ve aday listesinin Yurtsever Cephe üyeleri tarafından yapılacak bir ön seçimle hazırlanması karara bağlandı.

yazici   mail