www.soL.org.tr
CHP’den bir büro da Washington’a
26 Mayıs 2008, Pazartesi

Bir süre önce Brüksel’de büro açarak Avrupa Birliği’ne kendilerini daha iyi anlatmak istediklerini bildiren CHP yetkilileri şimdi de Washington’da büro açmaya hazırlanıyor. Gerekçe “meselelere CHP penceresinden de bakmalarına yardımcı olmak.”

resim

HABER MERKEZİ CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 4 Kasım’da yapılacak ABD Başkanlık seçimi öncesinde başkent Washington’da CHP temsilciliği açılması emri verdi.

Konuyla ilgili Hürriyet Gazetesi’ne bilgi veren Baykal şunları söyledi:

“Türkiye ve CHP’yi doğru anlatmak gibi bir zorunluluğumuz var. Yanlış anlaşılmalara neden olan yargıları ortadan kaldırmalıyız. Çok önemli isimler, örneğin, Barrosso ve Fischer bizi dinledikten sonra, çok etkilendiklerini ifade ettiler. Ve hemen konuştuğumuz konularla ilgili yayınlarımızı istediler. ABD’de parti bürosu açma kararımız, meselelere CHP penceresinden de bakmalarına yardımcı olmak. Onları anında bilgilendirmek; kurulacak temaslarla da görüş alışverişinde bulunmak.”

“Obama kazanır”
Baykal’ın ABD seçimlerinin demokratların adayı olma ihtimali yüksek görünen Barack Obama tarafından kazanılacağı tespitinde bulundu. Baykal "Ancak hangi parti kazanırsa kazansın, CHP’nin ABD’de şimdilik bir büroyla çalışmalara başlamasının zorunluluğu ortadadır. Bizim kendimizi onlara anlatma zorunluluğumuz vardır" dedi.

yazici   mail