Üç Maymun ile gelen üçüncü ödül resimYeni İnsan Yeni Sinema dergisi yazarı Zahit Atam, Cannes'da Üç Maymun filmi ile "En iyi yönetmen" ödülünü alan Nuri Bilge Ceylan sinemasını değerlendirdi. Atam, bu toprakları bütün kirlenmişliğine rağmen seven yönetmenin Koza'dan Üç Maymun'a kadar olan serüvenini selamlıyor.
logo
AKP müteahhitleri nefes alacak
resimBaşbakan Erdoğan tarafından bugün Diyarbakır'da açıklanacak GAP yatırım planının "sulama" odaklı olduğu ve bölgede çok sayıda yeni barajın yapılmasının öngörüldüğü bildirildi. 4 milyon kişiye iş olanağı sağlanacağı da iddia edilmesine karşın bunun sadece baraj ve santral yapımıyla nasıl gerçekleştirileceği bilinmiyor.
logo
Fethullahçı prodüksiyonu: Bomba Başsavcı!
resim"Bomba gibi başsavcı" başlığı ile dün medyada yer alan bir Çorlu haberi AKP'nin bölgede yapmayı planladığı "fetih" operasyonunun başladığını, habere yer veren Vatan ve Hürriyet gazetelerinin de buna aracı olduğunu gösteriyor.
logo
FARC lideri Marulanda hayatını kaybetti
resimKolombiya'daki komünist gerilla örgütü FARC'ın efsanevi lideri Manuel Marulanda 80 yaşında kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi. Ateş etmedeki ustalığından dolayı "her attığını vuran" anlamına gelen "tirofijo" lakaplı Marulanda 60 yıllık mücadele yaşamını geride bıraktı.
 
logo
İsrail-Suriye görüşmeleri İran'ı kaygılandırdı
resimİsrail-Suriye arasındaki "barış" görüşmeleri hazırlıkları sürerken, İran müttefiki Suriye'yi kaybetmekten kaygılanıyor. Suriye'yle masaya zayıf bir döneminde ABD baskısıyla oturan İsrail'deyse Şam yönetimine taviz verme konusunda ciddi endişeler mevcut.
logo
Birincil görevleri mevzuat yapmak!
resimİşçi Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Kasım Özer, "iş kazaları" nedeniyle Çalışma Bakanını istifaya davet etmenin haksızlık olduğunu ileri sürdü. "Çalışma Bakanı iş müfettişi mi?" diyen Özer asıl işlerinin mevzuat yapmak olduğunu söyledi.
soL'da Yazanlar
27 Mayıs yalanları
Aydemir Güler
Bilmek istiyorum...
Orhan Aydın
İş cinayetlerinin çözümü kapatma değil kamulaştırmadır!..
Özgür Müftüoğlu
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular