logo
Tersane işçilerine silahlı saldırı
resimYılbaşından itibaren ücretleri ödenmediği için direnişe geçen Anadolu Tersanesi işçilerine taşeron firma temsilcisi silahlı saldırıda bulundu. Kurşunların hedefinin tersanelerdeki iş cinayetlerine ve ücret gasplarına karşı gelişen mücadele olduğunu söyleyen işçiler, saldırıyı protesto etti.
logo
İsrail Gazze’yi düşman ilan etti
resimİsrail güvenlik kabinesi, Kassam saldırılarını gerekçe göstererek Gazze Şeridi'ni “düşman varlık" ilan etti. Kararın, Gazze Şeridi'ne bir kara harekatının yanı sıra, ekonomik bir dizi ekonomik yaptırımın da önünü açacağı belirtiliyor.
logo
Kolombiyalı arabulucular anlaşma yolunda
resimKolombiya hükümetinin yeterince destek vermediği arabuluculuk süreci her şeye rağmen olumlu bir havada ilerliyor. Venezuela Devlet Başkanı Chavez, FARC'ın tutuklu bulunan üyeleriyle görüşmek üzere ABD'ye gideceğini duyurdu.
 
logo
Kayıkçı dövüşü sürüyor
resimAnayasa tartışmaları bu kez rektörler ve hükümeti birbirine düşürdü. Rektörlerle Başbakan Erdoğan arasında ağız dalaşına dönüşen tartışmanın merkezine türban yerlişti. Egemenlik devri söz konusu edilmiyor. YÖK Teziç de tartışmayı AB "normlarına" referansla sürdürmeyi tercih ediyor.
logo
ABD’nin savaş tehditleri devam ediyor
resimABD, İran’ın nükleer programına karşılık işgal tehditleri savururken, İsrail’in savaş kışkırtıcılığı yapmadığı iddiasında bulundu. Ancak İsrail savaş uçakları yerleşim bölgeleri üzerinde uçmaya devam ediyor.
soL'da Yazanlar
Kemalizmin dramı
Aydemir Güler
Türban ve stratejik ortaklık
Gamze Erbil
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular