Avrupalı komünist gençler İstanbul'da buluştu TKP'li Öğrenciler'in ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirilen 6. Avrupa Komünist Gençlik Örgütleri toplantısında Avrupa'nın farklı ülkelerinden gelen konuklar kendi ülkelerinde yaşananları ve deneyimlerini paylaştı. İki gün süren toplantı anti-emperyalist mücadelenin yükseltilmesi ve dayanışma mesajları ile son buldu.
resimEkim'in ilhamıyla emperyalizme karşı mücadele
Komünist gençler toplantının sonunda ortak bir sonuç bildirgesi yayımladı.
logo
Avrupa hayali ile ölüme gittiler
resimEmperyalizm tarafından yaşanmaz hale getirilen ülkelerinden kaçan 85 mülteciyi taşıyan tekne, İzmir'den Sakız Adası'na geçerken aşırı yük nedeniyle battı. Altı kişinin sağ kurtulduğu kazada şu ana kadar 53 kişinin cesedine ulaşıldı.
logo
İzmit'teki insanlık dramı sürüyor
resimKadıköy Mahallesi'nde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yaptıracağı "katlı otopark yapımı" için yıkılması planlanan tapusuz konutların elektriğinin kesilmesiyle başlayan saldırı sürüyor. Aynı konutların şimdi de, suları kesildi.
logo
Küba insan hakları sözleşmelerini imzalıyor
resimEmperyalistlerin insan hakları üzerinden yaptıkları saldırılara onların silahlarıyla yanıt veren Küba, BM Uluslararası Ekonomik,Sosyal ve Kültürel Haklar Sözleşmesi ile Uluslararası Sivil ve Siyasi Haklar Sözleşmesi'ni imzalamaya hazırlanıyor.
 
logo
Emperyalistler Kosova'da yalnız kaldı
resimABD ve AB'nin desteğiyle tek taraflı olarak "bağımsızlığını" ilan etmeye hazırlanan Kosova'nın Sırbistan'dan ayrılma hayalleri şimdilik "bir başka bahara" ertelendi. Dünkü AB Dışişleri Bakanları toplantısında saatlerce tartışılan konu, Rusya'nın baskıları ve bölünme eğiliminin yayılması korkusu ile AB ülkeleri arasında çatlak yarattı.
logo
Yörsan işçisi kararlı
resimYörsan'da atılan işçi sayısı 400'e ulaştı. İşçi örgütlenmesine karşı patron terörünün yaşandığı Yörsan fabrikasında, işçiler kararlı duruşlarından taviz vermiyor. Patronun mafyavari yöntemleri devreye soktuğu işyerine ilişkin olarak, dün Tekgıda-İş'ten bir açıklama geldi.
soL'da Yazanlar
Tek kale maç
Aydemir Güler
Ortalık toz duman…
Orhan Aydın
Türkiye’de sınıflar kırılmış!..
Özgür Müftüoğlu
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular