Tarımda kendine yeterlilik 'şehir efsanesi'ymiş Mehdi Eker, Türkiye'nin geçmişte tarımda kendi kendine yeten bir ülke olduğuna dair saptamaları "şehir efsanesi" diye niteledi. TÜSİAD Başkanı Yalçındağ ise AB hedefiyle kendine yeterliliğin uyuşmadığını söyledi. resim
resimTarımdaki tsunamiye TÜSİAD yanıtı
TÜSİAD tarafından hazırlanan tarım raporunda dünyada artan gıda fiyatlarının gerçek nedeni ve sonuçlarını sorgulamaktan uzak durulurken, Türkiye tarımının tasfiyesinin nasıl hızlandırılacağına yanıt arandı.
logo
AKP'nin stratejisi: Her yola geliriz
resimKameralar önünde "her şey yolunda" izlenimi vermeye çalışan AKP, tekzip edilen birtakım haberlerle, meçhul bakanlarla, "her türlü gelişme için senaryomuz hazır; bu yolu bensiz yürüyemezsin" mesajı veriyor. AKP'nin bu çabasına bir provizyonsa Güler Sabancı'dan geldi.
logo
ODTÜ’lüler geleneklerine sahip çıkıyor
resim22. Uluslararası ODTÜ Bahar Şenliği, 7–10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Öğrenci topluluklarının etkinlikleriyle zenginleşen programın ilk gününe “Devrim” yazılması geleneği damgasını vurdu.
logo
Nikaragua'da gıda güvenliği tartışılıyor
resimLatin Amerikalı liderler, dünyayı sarsan gıda krizine karşı alınması gereken önlemleri tartışmak üzere Nikaragua'da bir araya geldiler. Toplantıya Küba'yı temsilen Devlet Başkan Yardımcısı Esteban Lazo katılıyor
 
logo
Lübnan'da genel grev, genel direniş
resimLübnan'daki yasadışı ve ABD işbirlikçisi hükümetin saldırılarına karşı harekete geçen Hizbullah önderliğindeki direniş hareketi, genel grevle eş zamanlı olarak sivil itaatsizlik eylemi başlattı. İki tarafın yandaşları arasında sokak çatışmaları yaşanırken, Hizbullah lideri Nasrallah'ın bugün yapacağı konuşma merakla bekleniyor.
logo
Çelebi'den Erdoğan'a: Saymaya hazırlan
resimGalatasaray Üniversitesi öğretim üyeleri ile öğrencilerinin DİSK ziyareti sırasında konuşan Süleyman Çelebi, Başbakan Erdoğan'ın 1 Mayıs ile ilgili sözlerine tepki göstererek işçi sınıfının saldırılara karşı daha büyük kitlelerle sokağa çıkacağının sinyalini verdi. 1 Mayıs'ta il binasına saldırılan ÖDP de suç duyurusunda bulundu.
soL'da Yazanlar
AsParti'ye ne oldu?
Aydemir Güler
'Orantılı, orantısız güç'; TTB Başkanı'na gözaltı, Denizler...
Nurettin Abacıoğlu
Maden işçilerinin de birlik ve mücadele günüdür 1 Mayıs *
Tahir Öngür
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular