ODTÜ'de boykot var! resimYurt kantinlerindeki yüksek fiyatlar ve kalitesiz yemeklerden şikayetçi olan ve yaklaşık on gündür boykotta olan ODTÜ'lü öğrenciler dün gece büyük bir eylem gerçekleştirdi. Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı eylemde "İnsanca barınmak istiyoruz", "Müşteri değil öğrenciyiz", "Ucuz yemek hakkımız, söke söke alırız", "Tüccar rektör istemiyoruz" sloganları atıldı.
logo
Erdoğan'dan karışık mesajlar
resimOsmaniye'de konuşan Erdoğan, son zamanlarda AKP'ye ilişkin açıklamalarıyla gündeme gelen Sabih Kanadoğlu'na yüklendi. Erdoğan, il teşkilatında yaptığı konuşmadada da, parti teşkilatında kimi değişikliklerin yaşanabileceğine ilişkin kapalı mesajlar verdi.
logo
'AKP'ye karşı Deniz olunmalı'
resimLiberal-gerici ittifakının Deniz Gezmiş üzerinden sol düşmanlığında gaza bastıkları, anti-emperyalizmi yabancı düşmanlığına eşitleyen yaklaşımların "fikri derinlik" olarak sunulduğu bir dönemde Sivaslı Yurtsever Liseliler "Deniz olunmalı" dedi.
logo
Fidel: İmparatorluğun ikiyüzlü politikaları
resimABD'deki Başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'den aday adayı olan Barack Obama'nın Küba'yla ilgili düşmanca açıklamalarını değerlendiren Küba Devrimi'nin tarihi lideri Fidel Castro, Obama'nın bölgedeki insani ve toplumsal sorunlara çözüm önerememesini eleştirdi.
 
logo
Nepal'de cumhuriyet kuruldu
resimNepal'de yıllarca süren ve 13 bin kişinin öldüğü iç savaşın ardından 239 yıllık monarşi rejimi sona erdi. Geçen ayki seçimlerde zafer kazanan Maocuların çoğunlukta olduğu Kurucu Meclis'in cumhuriyeti ilan etmesiyle sokaklara dökülen halk kararı kutladı.
logo
Komisyon ve patron kalemşörleri 'çalışıyor'
resimTuzla Meclis Araştırma Komisyonu yurtdışına açılıyor. Komisyon Başkanı AKP'li Domaç, Güney Kore ve Ukrayna'da inceleme yapmak istediklerini duyururken, Referans Gazetesi yazarı Osman Öndeş, Tuzla'daki tersane patronlarının "kahraman" olduğunu iddia etti.
soL'da Yazanlar
Soldan sorumlu AKP milletvekili
Aydemir Güler
Üniversiteler ve rektörlük seçimleri
Nurettin Abacıoğlu
Okuma OdasıOkuma Odası
soL'un Dosyası 3
Duyurular